Úterý 24.3.2009

Ráno odjezd z Jeruzaléma - což byl ještě hrůzostrašnější zážitek než příjezd. Zdá se, že navigační systémy jsou schválně naprogramované tak, aby cestu z a do Jeruzaléma cizincům co nejvíce zkomplikovaly. Bloudili jsme pořád dokola, až jsme málem opět dojeli až na palestinská území. Nakonec se nám po téměř po dvou hodinové okružní cestě podařilo Jeruzalém opustit a šťastně dojet na naší, dobře známou route 90. Po ní jsme jeli podél mrtvého moře přes Negevskou poušť až do Eilatu.

 

Cesta přes Negevskou poušť

Cesta byla příjemná, celkem malý provoz a krásné počasí. Okolní poušť má nádherné barvy a vlastně pořád je na co koukat. 

Během této cesty jsme ještě měli zastávku v nádherném národním parku - https://en.wikipedia.org/wiki/Timna_valley  

 

Timna park

 

Jedná se o údolí, ve kterém se v jako prvním na světě těžila měď a to již 5 tisíc před naším letopočtem. Celý park je vlastně rozlehlé údolí, které projedete autem a u jednotlivých atrakcí můžete zastavit. Zážitek z prohlídky byl opravdu úžasný. Hlavně na večer, když zapadá slunce, se barvy skal zabarvují do červena a ukazují tím přítomnost mědi. Po takto nádherně stráveném dni nám již zbývá jenom pár kilometrů našeho dalšího cíle, turistického letoviska u Rudého moře Eilatu. Cesta utekla rychle a GPS tentokráte nezklamala a bez problémů nás navedla k místu ubytování - https://www.shelterhostel.com Hostelu Shelter  (450 Kč os/noc).  Shelter je křesťanský hostel a jsou zde zakázány drogy, cigarety i alkohol. V hostelu jsou ubytovány etiopské děti. Vlastníci jsou holandští misionáři. S díky odmítáme účast na večerní bohoslužbě a večer raději potají popíjíme na pokoji víno. Připadáme si trochu jako na pionýrském táboře.

 

Eilat - Shelter hostel

Středa 25.3. 2009