Sobota 28.3. 2009

Ráno jsme se rozloučili s Shelterem a vyrazili opět napříč Negevskou pouští k našemu dalšímu cíli, ke kráteru Makhtesh Ramon.

 

Cesta Eilat Mitzpe Ramon

Makhtesh Ramon je obrovský kráter, který je 40 km dlouhý a 2-10 km široký. Poblíž se nachází městečko Mitzpe Ramon. Kráter je tak obrovský, že si ani neuvědomíte jeho hloubku. Snad pouze u zábradlí na vyhlídkové plošině. Ten den byl veliký vítr a tím pádem dost zima a tak jsme žádnou tůru kráterem nepodnikli, ale radši jsme se vydali k přírodní rezervaci Ein Avdat National Park

 

Ein Avdat

 Tato rezervace je vlastně veliký kaňon - oáza uprostřed Negevské pouště. Dost nám připomínal oázu Ein Gedi. U hlavního vchodu je hrob zakladatele státu Izrael - Bena Guriona. Vstupné je opět součástí https://www.gemsinisrael.com Green card.  Po této poslední návštěvě přírodní rezervace již následovala cesta směrem na Tel Aviv, tedy konkrétně do jeho staré části, historické Jaffy. Trochu jsme měli obavy, protože jsme se na několik kilometrů přiblížili k pásmu Gazy. Cestu lemovaly cedule upozorňující na miny – lebka s hnáty, které jsme pojmenovali jako smrťáky. Vše, ale naštěstí proběhlo v naprostém klidu. Hledání hostelu bylo tentokrát trochu složitější. Přeci jen jsme měli ubytování v centru. Byli jsme ale rádi, že hostel má podzemní garáže, protože na ulici jsme hned při prvním zaparkování viděli vykradené auto. Ubytování bylo opět super jak je asi u Hi Hostel zvykem. Hostel byl sice dost veliký, hlučnější, ale výborně umístěný s vysokým standardem služeb.