Čtvrtek 19. 3. 2009

Brzy ráno jsme přiletěli do Tel Avívu na Ben Gurionovo mezinárodní letiště. Před osobní prohlídkou nám rozdali jakési kartičky – pravděpodobně značící míru nebezpečnosti dané osoby.  Já obdržel kartičku s číslem 0 a ostatní jiná čísla. Z toho pramenily obavy z nadcházející prohlídky. Naštěstí prohlídka proběhla bez problémů.
 Následovalo hledání půjčovny aut - Eldan kde jsme měli zarezervované naše auto. Byl to Ford Focus a k našemu zděšení byl úplně nový – najeto 9 km. Nabídku na „nulovou“ spoluúčast za  170$ jsme odmítli, ale měli jsme strach, protože spoluúčast byla 600$ a byla vinkulována na platební kartě. Následovalo seznámení s autem, konkrétně s automatickou převodovkou a kódovacím zařízením.  Vše proběhlo bez problémů a tak jsme mohli hned vyrazit na cestu do starověkého města Caesarea. Tam jsme nejdříve vyměnili  400$a za ně obdrželi 1600NIS. K tomu bylo potřeba 5-ti podpisů a předání několika telefonních čísel – zabezpečení a sledování pohybu cizinců je opravdu na vysoké úrovni. Na druhou stranu jsme se alespoň mohli cítit bezpečně. Před vstupem do Caesaery jsme zakoupili Green card za 60NIS což je vstupenka do 6-ti národních parků Izraele a hned jsme jí využili první vstup Caesarea National Park.

 

Caesarea 

Pro zobrazení galerie klikni na obrázek

Caesaread

Dále jsme pokračovali na Megido, kde má být podle bible - svatého Jana místo poslední bitvy mezi dobrem a zlem před koncem světa - Armagedon. Navštívili jsme zde velkolepou zásobárnu podzemí vody. Megido je od roku 2005 na seznamu UNESCO. Vstupné bylo součástí Green cardZde je přímý odkaz: Megiddo National Park.

 

Megido - Armagedon

Pro zobrazení galerie klikni na obrázek
Megido
 
 

Z Megida vedla naše cesta k břehům Galilejského jezera do města Tiberias. Hledání hostelu bylo trochu obtížné. Následovala telefonické dohoda s majitelem hostelu, protože recepční neuměla ani slovo anglicky "ani česky :)" a velmi složité hledání parkoviště. Nakonec jsme se zdárně ubytovali v hostelu  Tiberias hostel (cena 780 Kč os/noc). Večer jsme si prohlídli město a zakoupili první jídlo - krůtí maso v placce.

 

 

Tiberias - Galilejské jezero

Pro zobrazení galerie klikni na obrázek

Tiberias, Galilejské jezero